Newsy

Nowe, drogie kamery policyjne mogą transmitować na żywo i wykrywać strzały z broni palnej

Axon, firma znana wcześniej jako Taser, ogłosiła niedawno swoją najnowszą kamerę do ciała, znaną jako Axon Body 3. Ustawiony do uruchomienia pod koniec 2019 roku w cenie 699 dolarów za sztukę, prawie dwukrotnie wyższej niż cena Axon Body 2, nowe funkcje obejmują livestreaming, bezprzewodowe przesyłanie, przechwytywanie wideo w słabym świetle, transkrypcję i skanowanie licencji. Bezprzewodowy aspekt urządzenia został stworzony dzięki strategicznemu partnerstwu z AT&T’s FirstNet i Verizon.

Nowe funkcje mające na celu budowanie wspólnego bezpieczeństwa

Axon twierdzi, że te nowe funkcje pomogą zbudować bardziej zespołową ofertę bezpieczeństwa, zarówno dla funkcjonariusza, jak i dla społeczności. Detekcja wystrzałów wyzwala włączenie kamery natychmiast po usłyszeniu wystrzału, eliminując w ten sposób możliwość nieumyślnego zapomnienia przez funkcjonariusza o włączeniu kamery, gdy miejsce przestępstwa staje się aktywne. Ponieważ materiał wideo może być transmitowany na żywo, zdalny personel dowodzący może przeglądać zarejestrowany materiał i przekazywać ważne informacje funkcjonariuszom na miejscu zdarzenia, co pomaga poprawić bezpieczeństwo i efektywność pracy funkcjonariuszy. W przeszłości zarejestrowany materiał wideo można było obejrzeć dopiero po przywiezieniu kamery do stacji, zadokowaniu i pobraniu danych.

Ogromny wydatek dla departamentów policji

Departamenty policji chcą wydać duże pieniądze na te kamery ciała. Chociaż prawie 700 dolarów za kamerę może wydawać się drogie, Axon stosuje model przychodów oparty na zasadzie „żyletki”, co skutkuje wysokimi miesięcznymi opłatami za przechowywanie danych w chmurze, często wynoszącymi od 50 do 100 dolarów miesięcznie na funkcjonariusza. Departamenty policji powinny upewnić się, że jest to świetna inwestycja, ponieważ organizacje strażnicze zwracają uwagę na te wydatki, próbując przeanalizować, czy koszty są uzasadnione, zwłaszcza w świetle pozwów, które z nimi związane.

Kwestie praw obywatelskich z kamerami ciała

Większość pozwów sądowych dotyczących body cam obejmuje kwestie praw obywatelskich. Departamenty policji pozwalają funkcjonariuszom oglądać nagrania przed napisaniem swoich raportów lub złożeniem zeznań. Taki nieograniczony przegląd materiału filmowego jest postrzegany jako naruszenie praw podejrzanego, ponieważ oglądanie materiału może zmienić to, co funkcjonariusz uważa, że było widziane, a zatem zapisane w raporcie. Poprzez wielokrotne oglądanie kasety wideo, funkcjonariusz może mieć drastycznie inną odpowiedź na to, jakie działania byłyby rozsądne, biorąc pod uwagę nieograniczoną możliwość powtórek, w przeciwieństwie do określenia, co jest rozsądne w sytuacji na żywo. To się nazywa „iluzja dokładności”, a każdy fan sportu może odnosić się, podobnie jak natychmiastowa odpowiedź.

Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz został aresztowany w oparciu o nagranie z kamery ciała, i uważasz, że reakcja oficera w sytuacji może nie być uzasadnione, skontaktuj się z adwokatem obrony karnej. Przeszkolony radca prawny może najlepiej przeanalizować sytuację, i określić, czy istnieje możliwość wykluczenia dowodów, a może nawet zaproponować nadmierną siłę przez oficera aresztowania.