Newsy

Jaka jest kara za nielegalne wyrzucanie śmieci?

Recykling to dobra rzecz. Ale ludzie wykorzystujący centra recyklingu do wyrzucania takich rzeczy jak stare meble, zużyte materace, resztki farb i chemikaliów mogą zrujnować recykling dla wszystkich, o czym przekonuje się Greensboro w Południowej Karolinie. Miasto już tymczasowo zamknęło jeden popularny punkt skupu surowców wtórnych z powodu nielegalnego wyrzucania śmieci i może zamknąć więcej, jeśli mieszkańcy nie uporządkują swoich spraw, że tak powiem.

Wiele ustaw stanowych i rozporządzeń miejskich lub powiatowych zakazuje nielegalnego wyrzucania śmieci, ale ile kłopotów można naprawdę dostać, jeśli złamie się te prawa?

Ogromne koszty

„To ogromny koszt dla miasta, które musi sprowadzić kolejny zestaw ciężarówek, aby odebrać niebezpieczne przedmioty”, powiedziała Tori Carle, inspektor ds. redukcji odpadów w Urzędzie Miasta Greensboro w rozmowie z Fox8, zauważając również, że niektóre wyrzucone przedmioty mogą zanieczyścić całkowicie dobre surowce wtórne. „Więc twoje dobre plastikowe butelki i kartonowe pudełka i wszystkie te inne dobre rzeczy mogą już nie nadawać się do recyklingu”.

Karolina Południowa zakazuje zaśmiecania lub wyrzucania odpadów stałych poza wyznaczonymi obszarami i wiąże swoje sankcje karne z ilością wyrzuconych śmieci. Wyrzucanie mniej niż piętnaście funtów wagi lub dwadzieścia siedem stóp sześciennych objętości jest wykroczeniem, co prowadzi do dwustu dolarów grzywny lub 30 dni w więzieniu za pierwsze lub drugie wykroczenie, podczas gdy wyrzucanie pięćset funtów lub więcej wagi lub sto stóp sześciennych objętości może dostać tysiąc dolarów grzywny i do roku w więzieniu. Można również nakazać usunięcie śmieci lub przedmiotów, zapłacić wszelkie szkody wynikające z dumpingu, a także wykonywać prace społeczne.

Ogromne kary

Inne stany również uznają wyrzucanie śmieci za przestępstwo. Kalifornijska ustawa antydumpingowa tworzy oddzielne naruszenie za każdy dzień, że odpady umieszczone, zdeponowane lub wyrzucone z naruszeniem prawa pozostaje. Grzywny w Złotym Stanie mogą sięgać 3000 dolarów za trzecie lub kolejne skazanie i być podwojone za wyrzucone opony lub potrojone, jeśli odpady zostały „wytworzone w trakcie handlu, działalności gospodarczej, zawodu lub zajęcia, lub w ilości równej lub przekraczającej jeden jard sześcienny”.

Prawo śmieciowe Florydy czyni przestępstwem wyrzucanie ilości przekraczającej 500 funtów wagi lub 100 stóp sześciennych objętości, w tym każdą ilość do celów komercyjnych, i pozwala każdemu, kto doznał szkody z powodu nielegalnie wyrzuconego materiału, pozwać do sądu cywilnego o odszkodowanie.