Newsy

Czy mogę nosić maskę podczas jazdy na rowerze?

Dla tych, którzy szukają cukierek-or-treat w większych dzielnicach lub chcą pokonać więcej terenu w to Halloween, wskoczenie na rower zamiast chodzenia od drzwi do drzwi na piechotę może być dobrym planem. Ale czy taki plan jest możliwy, jeśli Twój kostium zawiera maskę? Oczywiście istnieją pewne ogólne zasady dotyczące tego, czego nie należy nosić podczas jazdy na rowerze, ale czy istnieją lokalne przepisy zabraniające jazdy na rowerze za maską?

Oto odpowiedź na to pytanie, a także kilka innych prawnych wskazówek dotyczących tegorocznych kostiumów na Halloween.

Dbaj o swoją głowę (bezpiecznie)

Większość stanów nie ma specjalnych, ogólnokrajowych ustaw dotyczących kasków lub nakryć głowy podczas jazdy na rowerze. Jednak 21 stanów i Dystrykt Kolumbii mają obowiązkowe przepisy dotyczące kasków dla dzieci i mogą istnieć lokalne prawa i rozporządzenia w 29 innych stanach, które regulują używanie kasków. Konkretne wymagania dotyczące kasków mogą się różnić w zależności od stanu i jurysdykcji.

Na przykład na Florydzie obowiązuje, że każdy rowerzysta poniżej 16 roku życia „musi nosić kask rowerowy, który jest odpowiednio dopasowany i bezpiecznie przymocowany do głowy pasażera za pomocą paska oraz który spełnia federalne normy bezpieczeństwa dla kasków rowerowych”. Natomiast Kalifornia zabrania rowerzystom poniżej 18 roku życia jazdy „chyba, że osoba ta ma na sobie odpowiednio dopasowany i zapięty kask rowerowy, który spełnia normy Amerykańskiego Towarzystwa Testowania i Materiałów (ASTM) lub Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich Stanów Zjednoczonych (CPSC)”.

Tak więc, jeśli twój stan, hrabstwo lub miasto nie ma przepisów dotyczących kasków, twoja maska może być w porządku, zgodnie z prawem. A jeśli istnieją przepisy dotyczące kasków w twoim stanie, tak długo, jak można nosić kask z maską, prawdopodobnie nie będziesz miał problemów. Ale, jak zawsze, bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Nie zakładaj więc maski, która może pogorszyć Twój wzrok lub w inny sposób uniemożliwić Ci bezpieczną jazdę na rowerze.

Inne niebezpieczne kostiumy

Tego typu pytania często pojawiają się w sezonie Halloween, więc oto kilka innych kwestii związanych z kostiumami, które warto rozważyć:

Bądź bezpieczny w tym Halloween, a zanim dokonasz jakichkolwiek wyborów kostiumowych, skonsultuj się najpierw z prawnikiem.