Newsy

Co należy wiedzieć o nowym prawie DUI w Nevadzie?

W większości stanów, po otrzymaniu DUI, ale przed datą rozprawy sądowej, czasami możesz prowadzić samochód przez około 30 dni po aresztowaniu, w oczekiwaniu na proces. Czasami, w skrajnych przypadkach, takich jak przestępstwo DUI, tymczasowe prawo jazdy nie zostanie wydane. Ale w przeważającej części, jesteś niewinny dopóki nie udowodni się ci winy. Ale nie w Nevadzie. Od 1 października, stan zmienił swoje prawa dotyczące DUI, wymagając urządzenia blokującego po aresztowaniu.

„Y” oznacza nie

Nowe przepisy w Nevadzie wymagają, aby DMV oznaczył twoje prawo jazdy literą „Y” w swojej bazie danych po tym, jak zostałeś zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Oznaczenie to oznacza, że nie wolno ci prowadzić samochodu bez urządzenia blokującego na twoim pojeździe (samochodzie lub motocyklu), nawet jeśli nie masz jeszcze procesu sądowego.

Prawo to zostało wprowadzone przez porządek publiczny – okazało się, że ci, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, byli recydywistami, nawet przed datą rozprawy. Wymaganie urządzenia po aresztowaniu, a nie po skazaniu, ma nadzieję zmniejszyć liczbę tych powtarzających się, a często śmiertelnych, wykroczeń. Według Andrew Bennett, z Nevada Office of Traffic Safety, „Nietrzeźwość jest czymś, co nadal nęka nasz stan. Dlatego chcieliśmy kolejne narzędzie w naszej torbie narzędzi, ale jest to wiadomość dla naszej społeczności, że traktujemy to poważnie i rozszerzamy nasze programy, aby zapobiec temu, co się dzieje.” Rzeczywiście, w Nevadzie, jedna trzecia wypadków drogowych w zeszłym roku wiązała się z upośledzeniem, a oczekuje się, że ta liczba wzrośnie wraz ze wzrostem użycia marihuany.

Egzekwowanie prawa będzie surowe

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak mogę obejść to urządzenie, być może łatwiej będzie ci się podporządkować. Instalacja i korzystanie z urządzenia nie nastręcza większych trudności; może być ono zainstalowane w każdym pojeździe mechanicznym, a korzystanie z niego jest proste i zajmuje tylko kilka sekund.

Urządzenie nie pozwoli na uruchomienie samochodu, dopóki kierowca nie dmuchnie w ustnik i nie zostanie wykryty alkohol. Zanim zaczniesz myśleć, że po prostu będziesz miał trzeźwego przyjaciela dmuchać dla Ciebie, może chcesz rozważyć ponownie. Urządzenie zawiera kamerę, aby upewnić się, że osoba prowadząca samochód jest osobą dmuchającą. I nie myśl, że wystarczy zacząć podróż na trzeźwo i spakować kilka roadies; urządzenie prosi o losowe retesty podczas jazdy, aby nie dopuścić do takiej sytuacji. I zapomnij o wynajęciu samochodu, aby obejść problem z powodu tego poręcznego dandy nowego „Y” w rekordzie DMV.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem, czy to alkoholu czy narkotyków, jest poważnym wykroczeniem, które nie powinno być traktowane lekko. Nie musisz iść przez to sam. Adwokat DUI może być tam od początku do końca twojej sprawy. Jeśli zostałeś oskarżony o DUI, najlepiej będzie, jeśli skonsultujesz się z prawnikiem DUI tak szybko, jak to możliwe.