Newsy

Profesorowie Harvardu namawiają absolwentów MBA do kupowania firm

Zdobyłeś tytuł Master of Business Administration, ale czy naprawdę jesteś gotowy, aby opanować biznes? Jeśli nie musisz pilnie zarabiać na życie i masz kapitał do zainwestowania, poszukiwanie małej firmy do kierowania jest dobrym pomysłem dla absolwentów, według Harvard Business Review.

Artykuł autorstwa dwóch profesorów Harvard Business School analizuje decyzje studentów po ukończeniu studiów i długoterminową stabilność pracy, sugerując, że podjęcie pracy może opłacać się krótkoterminowo, ale w dłuższej perspektywie kupno firmy może być lepszym wyborem. Przyjrzyjmy się argumentacji.

Pieniądze nie są przedmiotem

Profesorowie Richard Ruback i Royce Yudkoff rozmawiali ze studentami o ich aspiracjach podyplomowych i dowiedzieli się, że wielu z nich uważało wejście w biznes za zbyt ryzykowne. Profesorowie twierdzą, że głównym powodem do niepokoju nie były pieniądze, chociaż nie zarabia się nic, a wydaje dużo, jeśli znajdzie się firmę, którą można kupić. Na studentów wpłynęło raczej wiele czynników, przede wszystkim konwencjonalne oczekiwania i obawa o brak stabilności zatrudnienia.

Zakładając, że ci profesorowie mają rację i że studenci naprawdę nie martwili się o konieczności rzeczywistego zarabiania pieniędzy, to powodem do kupna istniejącej firmy jest to, że stajesz się szefem od samego początku. Artykuł sugeruje, że Twoja firma będzie rosnąć wraz z Tobą i rozwijać się do swoich zainteresowań. Zdobywasz bezcenne doświadczenie przywódcze wcześnie, stając się szefem własnej operacji.

Mierzenie złości w czasie

Podczas gdy wiele osób wyraziło niepokój o długoterminową rentowność kariery, która wiąże się z kupnem firmy, według profesorów, niepokój faktycznie zmniejsza się u właścicieli firm z biegiem czasu. Dla kontrastu, ci, którzy dostali konwencjonalną pracę, na przykład w konsultingu, skończyli z czasem odczuwając znacznie większy niepokój, nawet jeśli oszczędzono im początkowego niepokoju.

Innymi słowy, z czasem bardziej ryzykowna droga staje się o wiele łatwiejsza do pokonania. Co ciekawe, unikanie przygód z obawy przed nieznanym nie prowadziło do zwiększenia stabilności na całe życie. Profesorowie odkryli, że konsultanci i inne osoby, które podjęły konwencjonalną pracę, odczuwały rosnący stres w trakcie swojej kariery zawodowej, w miarę jak zmieniały się ich role.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli rozważasz zakup firmy, porozmawiaj z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki, aby upewnić się, że jesteś świadomy wszystkich przepisów, wymogów licencyjnych i zgodności.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.