Newsy

Pozwy dotyczące dostępności ADA wymierzone w hotele

W ostatnich latach, hotele w szczególności odczuły ból z powodu braku zgodności z normami nakreślonymi przez Americans with Disabilities Act (ADA). Pozwy o dostęp do obiektów użyteczności publicznej są składane na podstawie ADA Title III, i podobno coraz częściej są one kierowane do hoteli.

Ale prawie wszystkie prywatne firmy, które dostarczają towary lub usługi dla społeczeństwa muszą przestrzegać prawa, a firmy prawie każdej wielkości podlegają pod ADA. Więc spójrzmy na to, jak hotele zostały uderzone, więc można zapewnić, że firma jest zgodna i nie znajdziesz się na celowniku.

Jak hotele są dotknięte

Celem ADA jest usunięcie barier w dostępie dla osób niepełnosprawnych, czy celowe lub przypadkowe. Prawo wymaga od prywatnych firm, które posiadają, obsługują lub dzierżawią obiekty użyteczności publicznej, aby usunąć wszystkie strukturalne i architektoniczne bariery w dostępie dla osób niepełnosprawnych, jeśli usunięcie jest „łatwo osiągalne”.

Prawo uznaje wyjątki dla budynków zabytkowych, a data budowy będzie miała wpływ na zakres, w jakim oczekuje się dostosowania. Jednak firmy w nowych budynkach oraz te planujące remonty muszą zapewnić, że są one zgodne z przepisami lub ryzykują wszczęcie sprawy z tytułu III ADA.

Na przykład w hotelach dochodzi do naruszeń związanych z odprawą i stanowiskami konsjerża, pokojami gościnnymi i łazienkami, parkingami, restauracjami i obiektami rekreacyjnymi – podaje Inside Counsel. Biorąc pod uwagę szeroki zakres niepełnosprawności, które muszą być uwzględnione i to, jak trudno jest wielu z nas postawić się w sytuacji innej osoby (lub na przykład na wózku inwalidzkim), nie dziwi fakt, że obecnie składa się tak wiele pozwów w ramach tytułu III.

Uzyskanie zgodności z przepisami

Zgodnie z obowiązującym prawem, istnieje zachęta dla adwokatów powodów do podejmowania spraw ADA. Firma może być zobowiązana do zapłaty honorarium adwokata powoda, nawet jeśli zgodzi się wprowadzić niezbędne zmiany i udogodnienia.

Niezależnie od motywacji opozycji, pozew dotyczący dostępu do zakwaterowania jest niekorzystny dla biznesu. Generuje złą prasę – nie można dobrze wyglądać odmawiając dostępu osobom niepełnosprawnym – i może w końcu kosztować Cię dużo, więcej niż wprowadzenie niezbędnych zmian w Twojej firmie. Pamiętaj również, że ADA reguluje nie tylko fizyczne lokalizacje, ale również biznes w sieci.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli mają Państwo obawy dotyczące kwestii dostępności ADA w swojej firmie fizycznej lub internetowej, lub po prostu chcą Państwo uzyskać wskazówki dotyczące działalności biznesowej, prosimy o kontakt z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki. Upewnij się, że Twoja firma jest zgodna z przepisami.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.