Newsy

Rozwiedziony, ale jeszcze nie skończony: 5 rzeczy, które trzeba zrobić, aby zachować pozytywne nastawienie po rozstaniu

Rozwód to bolesne doświadczenie. Może sprawić, że jeszcze długo po zakończeniu „sprawy” poczujesz, że toniesz pod jego ciężarem.

Czy czujesz, że twój rozwód się skończył, ale tak naprawdę nie zaczęłaś jeszcze żyć dalej? Jest to częste dla wielu świeżo rozwiedzionych kobiet. Ale przychodzi taki moment, kiedy trzeba się pozbierać, odkurzyć i zacząć życie od nowa.

Rozpoczęcie od nowa po tym, jak życie, które zaplanowałaś, rozpadło się na kawałki, wymaga wiele wysiłku z twojej strony. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie byłeś tym, który chciał, aby małżeństwo się skończyło.

Jeśli chodzi o to, aby wiedzieć, jak być lub co robić po rozwodzie, twoje nastawienie jest wszystkim.

Oto 5 ważnych porad rozwodowych na temat pozostania pozytywnym i patrzenia w przyszłość, zamiast lgnięcia na swój ból.

1. Daj sobie czas na żałobę

Po zakończeniu traumatycznego zdarzenia, takie jak proces chłodzenia rozwodu, wielu nowych singli uczynić go ich misją, aby przejść do góry i dalej. Jest to świetny cel, ale nie lekceważ procesu żałoby.

Nawet jeśli nie chcesz spędzać kolejnych minut na myśleniu o swoim byłym, nadal ważne jest, by opłakiwać swój związek z nim*. Pomoże ci to ruszyć dalej ze swoim życiem.

Przeczytaj 46 kroków do zapewnienia sobie powrotu do zdrowia po rozwodzie: Definicja i przewodnik

Pomyśl o dobrych chwilach, które spędziłaś ze swoim byłym mężem i przypomnij sobie wszystkie rzeczy, za którymi będziesz tęsknić. Następnie przejdź do emocji i wspomnień, które pozostawiają uczucie goryczy, smutku lub urazy. Te wspomnienia mogą być trudne do ponownego przeżycia, ale nie można przejść od rozwodu, dopóki nie nauczył się przetwarzać i niech go z przeszłości.

Po puszczeniu przeszłości, można spojrzeć wstecz z tylko pozytywne lekcje nauczyłeś się, jak pracować w kierunku nowych celów w swoim życiu.

2. Zaplanuj coś fajnego

Przechodząc przez separacji lub rozwodu próbnego jest jednym z najbardziej emocjonalnie wyczerpujących doświadczeń każda osoba może kiedykolwiek przejść przez. Jest tyle czekania, walki, finansów wydanych i emocji wydrenowanych podczas tego procesu.

Teraz, gdy jest już po wszystkim, nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość na coś pozytywnego dla odmiany.

Jeden wielki kawałek rozwodu porady dla tworzenia pozytywnego nastawienia jest zacząć robić plany. Mogą to być duże plany życiowe lub zaangażowania społecznego, tak długo, jak wynik jest to, że masz coś doczekać i może się dobrze bawić. Niektóre przykłady obejmują:

Wynajęcie domu w nowej okolicy
Przeprowadzka do nowego miasta
Podróżowanie w pojedynkę
Zdobyć nową pracę
Wrócić do szkoły
Zostań wolontariuszem w organizacji, której misja Cię kręci!
Awansować w obecnym miejscu pracy
Podróżuj z przyjaciółmi, rodziną lub inną rozwiedzioną kobietą
Naucz się grać na instrumencie/ mówić w innym języku
Zobowiąż się do robienia czegoś fajnego w każdym tygodniu, np. chodzenia na koncerty na żywo, umawiania się na kolacje lub dołączania do grupy spacerowej w każdy weekend

Jakiekolwiek są Twoje marzenia, nie powstrzymuj się. Teraz jest czas, aby wyznaczyć sobie cele i dążyć do nich z całego serca.

3. Zbuduj niesamowity system wsparcia

Jeden solidny kawałek porady rozwodowej, że powinieneś śledzić jest mieć system wsparcia w miejscu.

Nie bądź zbyt dumny, aby poprosić o pomoc. Twoi przyjaciele i rodzina mogą wiedzieć, że jesteś Wonder Woman, ale to nie znaczy, że nie potrzebujesz ramienia, aby oprzeć się na każdy raz na jakiś czas.

Twoi przyjaciele i rodzina cię kochają. Pozwól im pomóc Ci przejść przez ten trudny okres w Twoim życiu.

Nie tylko będą tam dla towarzyskich, odpowietrzanie i wsparcie z przeprowadzki lub innych zmian w życiu, ale badania pokazują, że otrzymywanie wsparcia od przyjaciół i rodziny podczas niepokojących wydarzeń życiowych (takich jak rozwód) może znacznie obniżyć psychologiczny stres.

4. Zacznij skupiać się na sobie

Czy w ogóle pamiętasz osobę, którą byłaś przed ślubem? Jaka była tamta dziewczyna? Kim aspirowała do bycia i jak wiele z niej zgubiło się po drodze?

Jednym ze sposobów, w jaki możesz zachować pozytywne nastawienie po rozwodzie, jest skupienie się na sobie dla odmiany.

Istnieje prawdopodobieństwo, że podczas małżeństwa byłaś skupiona na pracy, dbaniu o potrzeby partnera lub wychowywaniu dzieci. Ale kiedy ostatni raz skupiłaś się na własnych pragnieniach?

Teraz nadszedł czas, abyś przejęła kontrolę nad własnym życiem.

Zacznij stawiać sobie ekscytujące cele, które będziesz mogła realizować. Zapisz się na zajęcia, zaplanuj ciekawe wyjścia z przyjaciółmi, podejmij stare lub nowe hobby, które kiedyś sprawiało Ci radość. To są rzeczy, które uczynią cię szczęśliwym i przypomną ci, kim naprawdę jesteś w głębi duszy.

5.  Zacznij dbać o siebie

Twoje osobiste zdrowie jest dużą częścią pozostania pozytywnym po rozwodzie.

Ćwicz wiele razy w tygodniu. Lekarze zalecają uzyskanie co najmniej trzydzieści minut ćwiczeń dziennie, aby utrzymać zdrowie osobiste i prawidłową wagę. Aktywność fizyczna nie tylko sprawi, że poczujesz się zdrowo, ale także zwiększy Twoją pewność siebie i uwolni dobre endorfiny.

Utrzymuj pozytywny nastrój poprzez lepsze odżywianie. Zacznij częściej gotować w domu i trzymaj się z dala od przetworzonej żywności, która może powodować wzdęcia lub depresję.

Uważna medytacja to