Jak znaleźć zaginionego psa?

Ucieczka jak i zaginięcie naszego psa to, chyba największa trauma jaką dozna właścicieli czworonogów. Dlaczego dochodzi do tego, że psy uciekają albo giną opiekunom? Jak najszybciej  odnaleźć zaginionego pupila? Psy mogą nam właścicielom uciec, bądź się zgubić w każdym wieku,  nawet w takim wieku  jak szczenięcy. Młode psiaki uciekają najczęściej z takich  powodów jak nie domknięte drzwi czy pozostawienie otwartej furtki, które również często mogą okazać się mało bezpieczne czyli mogą być mało szczelne. Nikomu przecież nie trzeba przypominać, iż małe  szczeniaki wymagają o wiele  większej uwagi niż już dorosłe psy.

Teren, po którym  się poruszają, biegają  psy powinien być prawidłowo zabezpieczony. W przypadku, gdy chodzi o dorosłych osobników, najczęstszym powodem ucieczek  psa z domu jest silna potrzeba zmiany  otoczenia jak i  poznawania nowych miejsc. Niektóre  z ras psów mają większe  potrzeby i chęci do włóczęgostwa, jak na przykład  Alaskan malamute. Jednak nawet małe,  udomowione pieski  mogą inaczej ni zwykle  zachowywać się podczas spacerów po lesie, gdzie w szczególności ryzyko zaginięcia czworonoga jest bardziej prawdopodobne. Innym czynnikiem, który może spowodować ucieczkę naszego psa, jest pociąg seksualny do innego czworonoga. Najczęściej niekastrowane psy, bardziej niż  te „podcięte” pragną choć na chwile wydostać  się na zewnątrz i dlatego wkładają bardzo dużo wysiłku w pogonienie pas o odmiennej płci. Wiele razy jednak zdarzało się, że pies po przez długą oraz dynamiczną pogoń za suką sam zabłądził i zaginął. W takiej sytuacji przede wszystkim, należy działać szybko oraz najlepiej z rozmachem.

W momencie którym zorientujemy się, iż nasz pies uciekł bądź zaginął musimy jak najszybciej udać się na poszukiwania naszego czworonoga. W czasie szukania i nawoływania psa  oraz sprawdzania najczęściej odwiedzanych miejsc przez nas, należy jak najszybciej zadzwonić do okolicznych zwierzęcych schronisk, a także do straży miejskiej jak i policji, zgłaszając zaginięcie   naszego czworonoga. Czas jest  tutaj bardzo ważny, ponieważ im szybciej  i prężniej zabierzemy się za poszukiwania, tym jest  większe prawdopodobieństwo, iż nasz pies zbytnio nie oddali  się od domu. Drugą częścią poszukiwań jest rozwieszenie  w okolicy  dużych  plakatów ze zdjęciem  oraz informacją o zaginięciu psa. Musimy również zawrzeć w opisie jego wygląd   jaki i charakter oraz o tym czy i jaka  nagroda czeka dla znalazcy. Słowo „Nagroda” najlepiej  jest umieścić  w widocznym miejscu - na samej górze, tak aby zwracało uwagę zainteresowanych.

Plakaty musimy rozwiesić w miejscach  bardzo często odwiedzanych, jak w gabinetach weterynaryjnych czy przy schroniskach zwierząt. Plakaty przywieszamy  na słupach czy też  murach. Podczas  oklejania ulic ,  zaczepiajmy i pytajmy ludzi czy przypadkiem w  pobliżu nie spotkali i naszego psa. Zawsze jest szansa  ze uda  nam się złapać pierwszy trop. Jeśli  zaś zdarzy się, że nasz  pies zaginął w lesie albo  podczas  górskiej wycieczki , to  zawsze starajmy się wrócić  jak najszybciej i najlepiej ta samą ścieżką, którą szliśmy razem z psem .

Dzięki takiemu postępowaniu wzmocni to nasz zapach, który powinien pokierować zdezorientowanego czworonoga. Innym  również sposobem na zgubionego psa  zwłaszcza w lesie,  jest  ułożenie  małej kupki z naszych rzeczy w pobliżu miejsca  zaginięcia. Dzięki temu pies będzie miał okazję nas „wywęszyć”, a my natomiast  powinniśmy co jakiś czas odwiedzać naszą „przynętę”. Aby ułatwić poszukiwanie psa, który nam zaginął, najlepiej jest wszczepić mu chip oraz założyć  obrożę z danymi  właściciela do kontaktu. Tak właśnie zachipowane psy są bardzo  łatwe do odczytania przez lekarza weterynarii.  Wszczepienie chipu zajmuje niewiele czasu. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@zapisynagre.pl

Adres: ul. Żeligowskiego 8/10, Łódź
 

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o kota oraz co oznacza poszczególne zachowanie kota. Zapraszamy do czytania :)

Zapraszamy na:
 

škrabadlá Royal Canin kutyatápok és macskáknak - állateledel Royal Canin Hrană pentru câini–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice. royal canin http://www.zoofast.nl/katten-c-26.html

Cibo e accessori per cani Royal canin Alimentos e acessórios para gatos Trgovina za kućne ljubimce. Hrana i oprema za ljubimce | Zoofast.hr Mat för katter och tillbehör

cat food and accessories Maistas šunims ir kiti priedai šunims Kaķu barības un aksesuāri Tu boste našli hrana za mačke, oprema igrače in praskalniki