Uciążliwe miauczenie kota

Kiedy miałczenie kota  staje się  uciążliwe. Koty po przez swoje  miauczenie  lubią dawać znać właścicielom, iż są one zadowolone, najedzone  czy też dobrze się bawią. Jednak  jak zawsze bywają sytuacje, w których to miauczenie kota staje się właśnie na tyle uciążliwe, że opiekun zaczyna czuć się bezradny. Przyczyn  bardzo uciążliwego miauczenia kotów może być kilka. Niekoniecznie musza być one łatwe do zdiagnozowania.

Pierwszą rzeczą jaką właściciele powinni zrobić jest  to wyeliminowanie podejrzeń o chorobę u kota. Koty miauczą często z powodu bólu na przykład  przy oddawaniu moczu, wtedy właśnie powinien być to znak dla właściciela, że czas już  na wizytę lekarza weterynarii. Innym powodem, kiedy nasz kot głośno się zachowuje, może świadczyć o ich okresie dojrzewania. Zaczyna się on najczęściej  po szóstym  miesiącu życia u kotów może być troszkę później i oznacza najczęściej, że naszej kotce zaczyna się  już ruja. W tej właśnie sytuacji koty  głośno miauczą, przez co nawołując kocury i zadają od nas  wypuszczenia na dwór. Uciążliwe miauczenie może być także spotykane w sytuacjach kiedy  to koty tęsknią za poprzednim miejscem, jak inne mieszkanie przed przeprowadzką czy schronisko.

Czworonogi są wtedy zestresowane zmianą otoczenia, rzeczy czy mebli, do których były przyzwyczajone. A koty przecież nie przepadają za zmianami. Czasem kot może po prostu nudzić się i tęsknic za swoim właścicielem. Bywają takie sytuacje ,że koty  zaczynają miałczeć za raz po wyjściu właściciela z domu i kończy się kiedy powraca on do domu. Jeśli w tym właśnie czasie kot nie ma towarzysza zabawa  czy też nie ma kto się nim zająć to zaczyna głośno miałczeć i tęskni. Właściciel takiego „sierściucha” powinien jak najwięcej dostarczać swojemu pupilowi wszelkiego rodzaju rozrywek jak i uwagi, aby  ten czuł się bezpiecznie i komfortowo. Wspomniane także zostało już, że warto się z kotem  wybrać się do weterynarza w celu wyeliminowania jakiejś choroby. W przypadku samotność czy  nudzenia się  kociaka, opiekun ma za zadanie skoncentrować się na tym aby poświęceniu większej ilości czasu swojemu pupilowi i przeznaczyć ja na zabawę i przebywanie z nim.

Jeśli  natomiast właściciele nie są w stanie tego uczynić, to może warto jednak zastanowić się nad sprowadzeniem do swojego domu kompana dla hałaśliwego kotka jakim jest inne zwierzę. W sytuacji, kiedy nasza kocica ma ruję, sugeruje się aby poddać ją sterylizacji. Uspokoi to czworonoga i zaprzestanie on nawoływać innych kotów,  uchronimy w ten sposób również zdrowie kota na przykład przed ropomaciczem. Aby wzmocnić ten efekt można również zainwestować w tyczki do kontaktów zawierające  koci feromon, który działa kojąco na psychikę kot.

Nie wolno zapominać, że  koty  bardzo lubią  manipulować człowiekiem  i właśnie  miauczenie może być odpowiednim  sposobem na zdobycie smakołyku czy  też dodatkowej atencji. Takie zachowania pupila powinniśmy zignorować, jeżeli to jednak nie  zadziała,  to właściciel powinien przyzwyczaić kociaka do planu dnia. Rutyna, która  może wejść kotu w krew sprawi,  że będzie wiedział on kiedy jest pora karmienia, odpoczynku czy też pora zabaw. Każdy, kto uwielbia koty powinien zdawać sobie sprawę, iż niektóre rasy kotów  mają po prostu w genach „gadatliwość”  i dlatego swoim miauczeniem będą podkreślać wszystkie czynności, które wykonują. Są to zwłaszcza  rasy kotów azjatyckich jak na przykład kot  syjamski czy też kot syberyjski ,którym jest Maine Coon. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@zapisynagre.pl

Adres: ul. Żeligowskiego 8/10, Łódź
 

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o kota oraz co oznacza poszczególne zachowanie kota. Zapraszamy do czytania :)

Zapraszamy na:
 

škrabadlá Royal Canin kutyatápok és macskáknak - állateledel Royal Canin Hrană pentru câini–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice. royal canin http://www.zoofast.nl/katten-c-26.html

Cibo e accessori per cani Royal canin Alimentos e acessórios para gatos Trgovina za kućne ljubimce. Hrana i oprema za ljubimce | Zoofast.hr Mat för katter och tillbehör

cat food and accessories Maistas šunims ir kiti priedai šunims Kaķu barības un aksesuāri Tu boste našli hrana za mačke, oprema igrače in praskalniki