Co zrobić z kotem na wakacje?

Co zrobić z kotem na wakacje? Za nami jest już  wiosna, a przed nami lato czyli okres wakacyjny. To czas na wyjazdy, w których nie zawsze jest  miejsca dla naszego pupila. Co zrobić z kotem przed rozpoczęciem wakacji? Czy powierzyć kota znajomy albo  rodzinie, a czy hotel dla zwierząt to słuszna opcja? Właściciele kotów, którzy chcący spędzić wakacje na wyjeździe mają kilka możliwości aby  zapewnić  kotu odpowiedniej opieki, troski podczas ich nie obecności. Na początku zaplanujmy, kto zajmie się naszym kotem podczas, gdy my będziemy w domu.

W przypadku kiedy opiekę nad kotem powierzymy komuś z naszej rodziny lub znajomego to wyjścia są dwa:  ktoś odwiedza naszego kota w domu bądź na  okres urlopowy przeniesie  się do mieszkania opiekuna. Istnieje również możliwość wprowadzenia się danej osoby do mieszkania właściciela kota, jednak jest to najrzadziej wybierane rozwiązanie. Jeśli już ktoś zgodzi się odwiedzać kota, należy mu dokładnie powiedzieć co nasz kot powinien jeść oraz jakie ma zwyczaje, czym i jak lubi się bawić, kiedy otrzymuje posiłek i czy przypadkiem nie przyjmuje jakiś leków.

Opiekun tymczasowy kociaka, podczas wizyt musi wykonywać codzienne czynności jak wymieniać żwirek w kuwetach czy uzupełniać miski z wodą,  kocią karmą, a także poświęcać  kotu trochę uwagi po przez zabawę czy głaszcząc go. Pozostawiając kota w mieszkaniu znajomych, trzeba  upewnić się, że pupil będzie chciał tam zostać. Trzeba pamiętać, iż koty wolą przebywać na swoim terenie, a każda zmiana otoczenia może  wywołać u nich stres. Gdy kot się już oswoi z nowym pomieszczeniem, należy wspomnieć właścicielowi o nawykach naszego pupila. Niestety, obecność dzieci w domu, zafascynowanych kotkiem czy innego zwierzęcia może wykluczyć pobyt naszego pupila.

Dobrym rozwiązaniem jest hotel, to jednak spory wydatek a z drugiej strony niepewność jak nasz kot zareaguje na nowe otoczenie i ten rodzaj opieki. Wszystkie hotele nie tylko dla psów czy kotów, wymagają wykazywania obowiązkowych szczepień zwierzęcia, jednak nie mamy gwarancji ,że nasz zwierzak czegoś z hotelu nie przyniesie. Zanim zostawimy kota w jakimś ośrodku warto  najpierw się dowiedzieć o nim czegoś więcej, jakie ma opinie ,porozmawiaj z właścicielem, bądź pewien, że jest to miejsce idealne dla twojego kota. Innym wyjściem, nie znanym w Polsce tak dobrze jest wynajęcie opiekuna dla zwierząt.

Jest to tak zwany petsitter, za pieniądze odwiedza on kota według ustaleń z właścicielem albo zabiera go do siebie na czas wyjazdu. Jeżeli już zdecydujemy się na petsittera pamiętajmy aby sprawdzić czy posiada on Certyfikat Opiekuna Zwierząt. Dzięki temu będziemy wiedzieć , że tymczasowy opiekun jest fachowcem w tym co robi. Ostatnią opcją  rozwiązania problemu jest zabranie kota ze sobą. Podróż z kotem, może być kłopotliwa jeśli nasz kot źle reaguje na podróż samochodem lub innym środkiem lokomocji. Poza tym, miejsce gdzie jedziemy na wypoczynek, może zakazywać trzymania zwierząt. Gdy jednak zabieramy kota ze sobą pamiętajmy o prawidłowym przewożeniu go jaki transporter będzie idealny dla naszego pupila. Co zrobić z kotem na wakacje, często każdy z nas zadaje sobie to pytanie, zawsze jednak musimy brać pod uwagę dobro kota. Właściciele zwierząt również potrzebują odpoczynku i nie chcą zamartwiać się  o zwierzaka  podczas urlopu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@zapisynagre.pl

Adres: ul. Żeligowskiego 8/10, Łódź
 

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o kota oraz co oznacza poszczególne zachowanie kota. Zapraszamy do czytania :)

Zapraszamy na:
 

škrabadlá Royal Canin kutyatápok és macskáknak - állateledel Royal Canin Hrană pentru câini–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice. royal canin http://www.zoofast.nl/katten-c-26.html

Cibo e accessori per cani Royal canin Alimentos e acessórios para gatos Trgovina za kućne ljubimce. Hrana i oprema za ljubimce | Zoofast.hr Mat för katter och tillbehör

cat food and accessories Maistas šunims ir kiti priedai šunims Kaķu barības un aksesuāri Tu boste našli hrana za mačke, oprema igrače in praskalniki