Dlaczego pies szczeka?

Szczekanie psa podczas różnych codziennych sytuacjach często potrafi nas  zadziwić, wydaje  nam bowiem, iż nasz ulubieniec powinien szczekać w momencie wyrażenia groźby. W związku z czym przyczyn szczekania może być bardzo dużo.  Co mogła bym  zrobić, by  mój czworonóg przestał szczekać. Zacznij od kontrolowania  tego, jak często i głośno  zachowuje się pies. To jednym z ważnych  aspektów  bycia odpowiedzialnym właścicielem.

Ponadto nadmierne szczekanie u psów jest denerwujące nie tylko dla właściciela, ale także dla sąsiadów posiadacza psa, aby rozwiązać ten problem powinniśmy wykonać kilka kroków. Pierwszym krokiem który pomoże nam wyeliminować problem jest ustalenie, dlaczego szczeka nasz pies. Niektóre psy chcą po przez szczekanie wyrazić uczucia lub nas o czymś poinformować. Na przykład szczeka ,, ponieważ chcą również powiedzieć,  że  potrzebuje czegoś - może są spragnione,  głodne, bądź chcą się bawić. Natomiast, jeżeli szczekanie nadal jest poważnym problemem, może jest  to czas, by  nauczyć go innego  sposób zwracania uwagi na siebie, jak na przykład  grzebanie łapą , oczekiwanie przy misce czy czekania przy drzwiach. Kolejną przyczyną szczekania u psów  może być zabawa .

Wiele psów szczeka, gdy zauważy  inne psy i przez szczekanie zaprasza je do zabawy. Nie jest w tym nic dziwnego , ale to od właściciela  zależy, jaki rodzaj szczekania będzie dopuszczalny i czy nauczymy psa, iż będzie  się mógł  dopiero  wtedy bawić, gdy się uspokoi i gdy mu pozwolimy. Natomiast, gdy zostawiamy psa w domu dochodzi do szczekania. Pies może lecz nie musi szczekać, kiedy tylko zostaje sam w domu. Spróbuj więc wychodząc z domu  zostawić  włączone radio bądź muzykę, aby ciągle słyszał znajome dźwięki .

Możesz zostawić psu także zabawki, których często używa i które często  wymagają od niego bardzo  długiego wysiłku fizycznego. Będzie go to zajmowało przez cały czas  podczas samotnego  pobytu w domu. W związku z czym dobrym sposobem na zmniejszenie lęków jest zastosowanie triku ze starym ręcznikiem. Nieuprany ręcznik albo jakąś część naszej garderoby, koniecznie z naszym zapachem zostawiamy psu, wtedy pies czuje się bezpieczny. Za każdym razem, gdy wrócisz do domu, postaraj się poświęcić czas psu. Intensywnie się pobaw z nim zmuszając go w ten sposób do wysiłku.

Za każdym razem twój pies bardzo stęskni się za Tobą. Dobrym pomysłem na poprawienie relacji między właścicielem a psem jest właśnie zabawa. Pies jest bardzo dobrym obrońcą , dlatego najczęstszym powodem szczekania przez psa jest to iż ostrzega nas przed zagrożeniem . Jeżeli Twój pies widzi , że do domu jego właściciela i tym samym do jego domu  zbliża obca osoba , zaczyna szczekać, aby nas  o tym powiadomić. Ponieważ pies traktuje właściciela  jako przywódcę stada, po przez szczekanie prosi abyś to sprawdził. Można wyróżnić takie psy, które są specjalnie tresowane aby ostrzegać właściciela przed zagrożeniem.

Jest to zachowanie  do którego z pewnością będziesz chciał zachęcić psa . Pozwól psu na szczekanie wtedy,  gdy tylko coś go nie pokoi. Pamiętaj lecz, że musisz to kontrolować i pilnować zwłaszcza wtedy gdy jesteś pewien , że pies nie ma powodu do szczekania , na przykład gdy nie ma nikogo obcego w pobliżu, aby pies zachowywał się tak jak od niego tego oczekujesz należy opracować system. Szkolenie psa wymaga zastosowania pewnego systemu. Psy szybko przyzwyczajają się do czynności ,które ciągle wykonują,  czyli do rutyny. W związku z czym takie zachowania psa zwiększają szanse na osiągnięcie sukcesu.  

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@zapisynagre.pl

Adres: ul. Żeligowskiego 8/10, Łódź
 

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o kota oraz co oznacza poszczególne zachowanie kota. Zapraszamy do czytania :)

Zapraszamy na:
 

škrabadlá Royal Canin kutyatápok és macskáknak - állateledel Royal Canin Hrană pentru câini–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice. royal canin http://www.zoofast.nl/katten-c-26.html

Cibo e accessori per cani Royal canin Alimentos e acessórios para gatos Trgovina za kućne ljubimce. Hrana i oprema za ljubimce | Zoofast.hr Mat för katter och tillbehör

cat food and accessories Maistas šunims ir kiti priedai šunims Kaķu barības un aksesuāri Tu boste našli hrana za mačke, oprema igrače in praskalniki