Co oznaczają pozycje w czasie snu naszego pupila?

Psy lubią spać w pozycji,  gdy mają wyżej niż poziom podłogi, dlatego właśnie  tak chętnie układają się wygodnie na kanapach i domowych fotelach. To atawizm gdyż z góry widać o wiele więcej, łatwiej również poczuć zapach, to tak zwane  górny wiatr, a więc szybciej jest psu zareagować na jakiekolwiek zagrożenie. Psy bardzo lubią spać z ludźmi, jest to dla nich  normalne ponieważ czują się wtedy jak by spały w gromadzie . Taki wspólny rodzaj spania , zapewnia psu ciepło oraz bezpieczeństwo. Prowadzi również to do budowania więzi miedzy psem a jego właścicielem , bo  przecież trzeba sobie ufać aby  wspólnie  zapadać w głęboki sen. A co pozycja w jakiej śpi pies , może ci o nim powiedzieć ? Wyróżnia się wiele pozycji spania psa lecz najczęstszą  jest tak zwana boczna pozycja "na nieboszczyka".

Autorzy takiego  bloga jak  Dog's Best Life tłumaczą, iż śpiąc w takiej pozycji  jak boczna pies osiąga szczyt swojego  relaksu. Taka pozycja u psa  jest uznana jako manifest  wewnętrznego spokoju. Na boku nasz pupil  idealnie zagłębia się  w fazę głębokiego sny czy  odpoczynku. Jeśli zaś twój pies większość czasu spędza pogrążony  w drzemce , w pozycji na "na nieboszczyka" jest to świadectwo tego , iż czuje się on bardzo komfortowo, a w otoczenie w którym się aktualnie  znajduje  uznaje za bezpieczne. Nawet jeśli pies szybko reaguje na poruszenie na przykład w kuchni  czy  na dźwięk otwieranych drzwi  lodówki, taka więc  pozycja to komplement pod adresem właściciela .

Oznacza to ,iż pies Ci ufa, czuje się on  świetnie,  zwłaszcza w twoim towarzystwie. Również miejsce, w którym się aktualnie znajduje czyli dom ,  jest sprawdzone i  kochane . Behawiorystka zwierzęca jaką jest  Aneta Awtoniuk , uznana trenerka psów pochodząca ze  Szkoły dla psów Azorres  mówi , iż  pozycja w jakiej śpi pies  nie ma żadnego wpływu na jego wierność wobec właściciela . Zaś pozycja w jakieś śpi ma znaczny wpływ na to, czy  nasz pies będzie wypoczęty , w związku z tym będzie on spokojniejszy i mniej reaktywny.  Wyspane i wypoczęte  zwierzęta zdecydowanie szybciej się uczą czy nawet łatwiej rozwiązują problemy , które pojawią się na ich drodze i są  zdecydowanie łagodniejsze w kontakcie z otoczeniem .Wypoczęty mózg nie tylko czworonoga ale również człowieka działa lepiej, podobnie jak  i wypoczęte ciało.

Brak odpowiedniego wypoczynku zdecydowanie wpływa na manifestowanie większej niż zwykle niecierpliwość czy  nerwowości oraz  reakcje nieadekwatne do sytuacji. Awtoniuk tłumaczy nam,  że pozycja którą przyjmuje pies  we śnie i w której  dochodzi do rozluźnienia  wszystkich mięśnie,  jest najlepsza dla niego jak  i dla nas jako jego  opiekunów. Zarówno  ludzie jaki i czworonogi takie jak koty ,psy czy inne zwierzęta przyjmują podczas snu ,różne pozycje ciała.  
Co  mogą oznaczają poszczególne pozycje ciała zwierząt  podczas spania u kotów czy psów ? 

Czy jest mu może  wygodnie czy ciepło, czy natomiast  wręcz przeciwnie niekomfortowo lub zimno . Co zaś  mówi nam pozycja spania psa?  Z pozycji w jakiej znajduje się pies  podczas snu,  można wyczytać naprawdę bardzo  dużo!  Można się natomiast dowiedzieć, czy  nasz pupil jest zadowolony, a także o innych  jego odczuciach  czy nawet o stanie ducha zwierzęcia. Watro więc, zatem  od czasu do czasu przyjrzeć  się  śpiącemu zwierzęciu. Jest dużo różnic między psem a kotem , jedną z nich jest różnica w śnie .  Koty i psy różnią się od siebie i to pod wieloma względami. Między innymi jednym z nich jest spanie. Psy mają dużo wspólnego z  ludźmi , również podobnie śpią .  Potrafią  one przespać kilka godzin, i zazwyczaj w nocnej porze snu.  

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 801 254 445

E-mail: kontakt@zapisynagre.pl

Adres: ul. Żeligowskiego 8/10, Łódź
 

Na naszej stronie dowiesz się jak zadbać o kota oraz co oznacza poszczególne zachowanie kota. Zapraszamy do czytania :)

Zapraszamy na:
 

škrabadlá Royal Canin kutyatápok és macskáknak - állateledel Royal Canin Hrană pentru câini–Zoofast cele mai ieftine produse zoologice. royal canin http://www.zoofast.nl/katten-c-26.html

Cibo e accessori per cani Royal canin Alimentos e acessórios para gatos Trgovina za kućne ljubimce. Hrana i oprema za ljubimce | Zoofast.hr Mat för katter och tillbehör

cat food and accessories Maistas šunims ir kiti priedai šunims Kaķu barības un aksesuāri Tu boste našli hrana za mačke, oprema igrače in praskalniki